Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 

Branża rowerowa jest od zawsze połączona z naturą, roślinnością i ziemią. Każdy rowerzysta obserwuje otaczające go środowisko i troszczy się o swój ulubiony kawałek lasu. Jako część tej społeczności pragniemy chronić nasze ulubione miejsce do uprawiania tego sportu, czyli zielone płuca ziemi. W duchu idei ochrony środowiska wdrożyliśmy szereg działań mających na celu minimalizację negatywnego wpływu na nasz dom, czyli planetę ziemię.   

BUY BETTER FOR LONGER 

Czy wiecie, że wydłużenie cyklu życia tekstyliów tylko o 10% pozwoliłoby zaoszczędzić trzy miliony ton CO2 oraz 150 milionów litrów wody rocznie? Dlatego naszym głównym celem jest tworzenie produktów o wysokiej jakości, które będą towarzyszyć naszym nabywcom przez lata. Staramy się projektować i tworzyć produkty w sposób odpowiedzialny i zrównoważony w myśl idei “buy better for longer”. Przykładamy szczególną uwagę do detali oraz jakości naszej odzieży. Wierzymy, że dobry produkt to taki, który służy jak najdłużej, dlatego tak bardzo cieszy nas widok riderów cały czas jeżdżących w ubraniach z naszych pierwszych kolekcji.

RECYCLING 

W najważniejszej i największej grupie produktów - bluzach/koszulkach technicznych - używamy wyłącznie materiałów, które pochodzą w minimum 50% z recyklingu. Nasze topowe modele STAGE i EVO RACE w 90% pochodzą z materiałów z recyklingu. A to dopiero początek.  

PFC FREE 

Większość produktów na rynku używa do powłoki DWR (durable water repellent) jest to powłoka nadająca tkaniną właściwości odpychające wodę i brud chroniąca użytkownika przed zimnem i wilgocią. Niestety standardowe DWR wykonane jest na bazie polifluorków, które mają niekorzystny wpływ na naszą planetę. Dlatego z dumą możemy oświadczyć, że wszystkie nasze nowe szorty i spodnie będą wykonane z powłoki PVC-FREE, która nie zawiera obciążających ekosystemu związków, jest bardziej technologicznie zrównoważona i eco-friendly. 

NOWE BARDZIEJ EKOLOGICZNE OPAKOWANIA 

Ważny jest nie tylko produkt, ale i jego opakowania. Od 2022 roku wprowadzamy ich nowy rodzaj. Wszystkie zawieszki z nowej kolekcji produkowane są z niepowlekanego, ekologicznego papieru. Dodatkowo worki na produkty wykonane są z biodegradowalnych i kompostowalnych materiałów zrobionych na bazie skrobi kukurydzianej.  Do 2023 planujemy wyeliminować w 100% jakiekolwiek plastik z opakowań, zostawiając wyłącznie biodegradowalne i przyjazne środowisku materiały.

ZA KAŻDE ZAMÓWIENIE SADZIMY JEDNO DRZEWO 

Lasy dzięki właściwościom redukującym CO2 są naszym największym sprzymierzeńcem w walce ze zmianami środowiska. Ponadto jako rowerzyści spędzamy każdą wolną chwilę eksplorując ich zakamarki, dlatego jest to dla nas tak bardzo istotne miejsce i chcemy walczyć o utrzymanie go w jak najlepszej kondycji. Od 2022 zaczęliśmy współpracę z ECOLOGI i za każde zamówienie złożone na naszej stronie sadzimy jedno drzewo. Nasze działania można śledzić na stronie https://ecologi.com/rocday 

RÓWNOWAŻENIE EMISJI CO2 

Chcemy zadbać nie tylko o zrównoważony rozwój naszych produktów, ale również o emisję CO2 naszej działalności. Przy współpracy z ECOLOGI zaczęliśmy równoważyć ślad węglowy związany z emisją CO2 podczas wyjazdów służbowych, dojazdów do pracy, podróży osobistych, wakacji, jedzenia, hobby i innych aktywności wszystkich osób tworzących ROCDAY. Działania te opierają się między innymi na wspomaganiu inwestycji w odnawialne źródła energii. Cały nasz wkład możecie śledzić na https://ecologi.com/rocday

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
Szybka wysyłka, produkt super jakości. Dzięki!
2023-12-05
Szybko i sprawnie, polecam gorąco!
pixel